Від чого залежить ціна дорогоцінного каміння?
Оцінка дорогоцінного каміння відноситься до багатоетапних завдань, що вимагають професійний підхід геммолога. Зазвичай, процедура вимагає використання спеціалізованого обладнання. Однак за наявності гемологічного сертифікату на камінь ми зможемо провести оцінку онлайн за фотографіями каменю та сертифіка. Усього за 10 хвилин наш спеціаліст зможе зорієнтувати вас за вартістю дорогоцінного каменю. Параметри оцінки дорогоцінного каміння схожі на ті, що використовуються при роботі з діамантами:
Якщо ви хочете продати прикрасу або дорогоцінний камінь без сертифікату, то оцінити його буде можливо лише за особистої зустрічі. Для цього також заповніть заявку на оцінку та вкажіть максимум відомої інформації про камінь. Дорогоцінне каміння без спеціалізованої експертизи та ідентифікації продати досить складно.
ВИДИ ДОРОГОЦІННИХ КАМІНЕЙ
Дорогоцінне каміння це різні за складом та будовою мінерали, які відрізняються чудовими зовнішніми властивостями: манять своїм яскравим кольором, сяють і переливаються на сонці. Дорогоцінне каміння найширшу сферу застосування отримали в ювелірному мистецтві, хоча можуть також служити банківськими активами.
До найдорожчих за вартістю дорогоцінного каміння 1 порядку відносять смарагд, алмаз, сапфір, рубін, олександрит.
Смарагд
Смарагди це прозорий зелений різновид берилу. Натуральні великі смарагди яскраво зеленого або трав’яного кольору без дефектів і тріщин розміром більше 5 карат коштують дорожче навіть ніж діаманти.
Алмаз
Алмази мають феномінальну твердість серед інших мінералів. Найбільше цінуються безбарвні прозорі алмази, але зустрічаються і з жовтим і коричневим відтінком. Правильно огранені алмази називають діамантами. Ціна безбарвного діаманта із чистотою IF за шкалою GIA коштує близько 20 тисяч доларів за 1 карат. Щоб продати діамант залиште заявку на цій сторінці.
Сапфір
Дорогоцінний камінь 1 порядку, прозорий або напівпрозорий різновид корунду глибокого синього кольору. Зустрічаються також фіолетові, жовті, помаранчеві, зелені та рожеві, але вони на порядок нижчі за цінністю.
Рубін
Дорогоцінний камінь, прозорий різновид корунду червоного кольору. Відрізняється великою твердістю та своїм яскравим кольором. Найдорожчі рубіни – чисте каміння з яскраво-червоним насиченим забарвленням. Ціна бездоганного рубіна розміром 1 карат до 15 тисяч доларів.
Олександріт
Різновид хризоберилу, що надзвичайно рідко зустрічається в природі, має цікаву властивість змінювати своє забарвлення в залежності від кута зору і освітлення. Колір може переливається від синьо-зеленого, зеленого, оливкового при денному світлі до рожевого, червоно-фіолетового у вечірньому світлі. Ціна натурального олександрита від 5 до 37 тисяч доларів за 1 карат.
ОСОБЛИВОСТІ КОЛЬОРУ
Різнокольорові дорогоцінні камені цінуються насамперед завдяки своїм кольоровим характеристикам. Існує три виміри кольору: відтінок, насиченість та тон. Однак при оцінці кольору дорогоцінного каміння необхідно враховувати ще однорідність кольору. Для різних типів каміння існує свій оптимальний колірний діапазон.
Колірна насиченість може залежати також від розміру каменю. Так 4 смарагди різних розмірів вирізані з однорідного кольору каменю мають різну яскравість кольору. Найбільш найкращі характеристики насиченості кольору для смарагду має камінь з розміром 7.5 мм, велике каміння занадто темне, а останній майже прозорий. Вартість каменю значно падає, якщо він настільки темний, що через нього майже нічого не можна розглянути.
Натуральне каміння не може бути ідеально однакового кольору по всій площі, тому існує таке поняття як колірна зональність – градієнти кольору та переходи насиченості. Видима колірна зональність може змінюватись від незначної до явної. Якщо ограновик добре сховав неоднорідність кольору завдяки ретельному плануванню розташування граней, це мало вплине на вартість.
ПОХОДЖЕННЯ І МІСТОРОДЖЕННЯ
Розташування чи країна походження дорогоцінного каменю є ключовим чинником у ценобразовании. Відомі родовища дорогоцінного каміння гарантують чудові характеристики та певні особливості: Бразильський сапфір, Кашмірські рубіни, Австралійський смарагд, турмалін Параїба. Звіт GIA з ідентифікації повинен містити відомості про походження кольорового каміння або родовища.
ВАГА І РОЗМІР ДОРОГОЦІННОГО КАМІННЯ
Вага дорогоцінного каміння вимірюється в каратах (ct), що дорівнює 0.2 грама і вимірюється за допомогою каратних ваг. Дорогоцінні камені мають різну щільність, тому камені різного виду з однаковим розміром важитимуть по-різному. Так круглі діамант, сапфір та опал з діаметром 6,5 мм будуть важити відповідно: діамант 1 карат, сапфір 1,14 карата, опал 0,61 карата.
ФОРМА І ЯКІСТЬ ОГРАНКІВ
Простий кольоровий камінь стає дорогоцінним лише за хорошого огранювання. Огранювання дорогоцінного каменю впливає не тільки на форму, але і на його красу, сяйво, колір. Природне огранювання може мати навмисно зміщені грані та асиметрію, на відміну від більш точної промислової.
Хороше ограновування додає каменю 10-40% вартості, а невдала може все зіпсувати. Коли центральні (або основні) грані обрізані занадто дрібно для даного дорогоцінного каменю, то тут видно що знаходиться за каменем. У міру того як бруд накопичується навколо краю кріплення у виробі, він стає помітним і робить візуально колір каменю каламутним і брудним.
ЧИСТОТА ДРВГОЦІННОГО КАМ’ЯНЮ
Дрібні смужки та вкраплення в камені перешкоджають ясному сприйняттю кольору, але допускаються у дорогоцінному камені, якщо інші їх властивості на високому рівні. Камені без видимих ока вкраплень дуже рідкісні, їх називають чистими як сльоза.
Гемологічний сертифікат
Гемологічний сертифікат є звітом про ідентифікацію дорогоцінного каменю. Він описує, чи є даний камінь натуральним або синтетичним, визначає тип каменю і характеризує будь-які обробки, що піддаються виявленню. Гемологічний сертифікат містить докладний опис дорогоцінного каменю, у тому числі огранювання, форми, ваги, розміру та кольору, прозачності, а також його фотографію.